Turėk su savimi popieriaus lapą su studento vardu ir pavarde. Geriausia, kad raidės būtų aiškiai įskaitomos (geltona ant balto matosi prastai)

Pirmasis susitikimas su savo mentoree yra ypatingai svarbus jūsų bendravimui ateityje, taigi būtinai pasistenk pasitikti savo studentą. Visgi, jei niekaip negali tuo metu pasitikti savo studento – ieškok kitų mentorių pagalbos Facebook grupėje. Mentoriai visada padeda vieni kitiems!

Pasitikęs savo studentą, paaiškink jam, kaip galima nusigauti iki bendrabučio (autobusas, taksi, Uber, kiti būdai).

Pigiausias būdas yra važiuoti autobusu, o taip pat iš karto išmoks naudotis viešojo transporto sistema! Visgi, būk apsirūpinęs taksi numeriais, ypač jei studentas atsivežė labai daug bagažo. Išsikvietus taksi telefonu ar per programėlę, kelionės kaina bus mažesnė (ypač oro uoste).  Gali kooperuotis su kitais mentoriais ir taksi važiuoti keliese – bus greičiau ir pigiau! Jeigu vairuoji pats ir nuveši studentą iki bendrabučio automobiliu – pasidalink šia informacija su kitais Facebook mentorių grupėje, galbūt galėtum paimti ir kitų studentų :)

Jei ko nežinai – klausk, jei kitas nežino – padėk sužinoti. Būk solidarus!

 

Jei mentoree planuoja apsistoti kur nors kitur (bute, hostelyje ir pan.), atitinkamai nuvažiuokite ten.

Nepamiršk liepti jam išsikeisti pinigų iškart atvykus, dar oro uoste (nes paskui turės ieškotis keityklos). Gali apie tai pranešti dar laiškuose, juo labiau, kad daugelis gali to paklausti. Tiesiog įsijausk į savo mentoree vaidmenį ir pabandyk pabūti jo vietoje – juk kiltų įvairių klausimų, ar ne?

 

Papasakok apie viešojo transporto sistemą toje vietoje, kur jis apsistoja: užrašyk studentui stotelės pavadinimą („Senoji Plytinė“, „Filaretų“ ir pan.), jo bendrabučio/buto adresą bei kokiais autobusais/troleibusais nuvažiuoti iki svarbiausių miesto vietų (VU Centrinių rūmų, Senamiesčio). Neperkrauk studento informacija – pradžiai užteks tik pagrindinių maršrutų (Saulėtekyje – 2 troleibusas, Olandų g. – greitasis autobusas 6G). Dažnai studentai paklausia kaip nuvažiuoti iki „Akropolio“, stoties ar kitų vietų.

Paaiškink kaip naudotis Vilniečio kortele, kokius bilietus pirkti, kur pirkti ir pan. Jei studentas turi atsivežęs ISIC iš savo šalies, iš karto gali naudotis nuolaida studentams. Pastaba: oficialiai nuolaida su ISIC galioja tik ES šalių piliečiams, pateikus asmens dokumentą (ID kortelę arba pasą)!

Išmokyk studentą naudotis Trafi tinklapiu bei programėle.

Jei studentas neturi atsivežęs ISIC, būtina įsigyti viešojo transporto bilietą už pilną kainą. Neblogas variantas yra įsigyti 1, 3 arba 10 dienų bilietą pilna kaina ir pasigaminti ISIC arba įsigyti pilną 30 dienų bilietą (29€) ir laukti, kol bus pagamintas LSP (gali užtrukti). Primename, kad bet kokiu atveju LSP ne ES šalių piliečiams yra privalomas.

Perduok studentui mobiliojo ryšio kortelę. „Ežio“ kortelių bus galima gauti dar iki Orientacinės savaitės ESN Vilnius University biure Saulėtekyje, iš savo SM, taip pat – OW renginių metu. Pastaba: gali reikėti apkirpti SIM kortelę, kad ši tilptų į naujos kartos išmanųjį telefoną (geriausia apkirpti Omnitel ar bet kuriame kitame mobiliojo ryšio salone, nes pačiam galima sugadinti kortelę). Turėk omenyje, kad kai kada telefonai būna „pririšti“ prie užsienio tinklo ir juos gali prireikti „atrišti“.

 

Informacija atnaujinta 2016 m. liepą.

 

Apgyvendinimas

Bendrabučiai

TPRS

Migracijos valdyba

Sveikata

Banko sąskaitos atidarymas

Kiti dalykai

Mentoriaus sutartis        

Mentoriaus pareigos               

Bendravimas iki užsieniečio atvykimo